SPEN 4 - Brezno 2019
9. 9. 2019 / Baci

Motocrossový areál v Brezne bol dejiskom konania ďalšieho kola pretekov Slovenského pohára v Endure. V dátume 11.8.2019 sa na štart pretekov postavili jazdci obľubujúci tento druh cyklistiky. Dokopy nastúpilo 86 jazdcov. O prípravu tratí sa postaral organizátor Vrba s miestnymi chlapcami. Celkový počet rýchlostných skúšok bol rozdelený v pomere štyri skúšky pre Hobby jazdcov a pre elitných jazdcov bolo nachystaných 5 rýchlostiek. Celková dĺžka rýchlostných skúšok bola 9km. Celý okruh s prešľapmi na jednotlivé merané rýchlostky meral podla môjho počítača cca 30 km. Trate technické, odklonené traverzové úseky prepletené s technickými padákmi, koreňmi a kameňmi. Technická zručnosť bola na týchto pretekoch nutnosťou pre tých, ktorí chceli bojovať o pódiové umiestnenia. Celkový vymeraný časový limit pretekov bol 5 hodín, čo v pohode stačilo aj menej skúseným jazdcom. Najlepšie sa darilo DoRadovi Matisovi, ktorý si vyšliapal tretie miesto so svojim Ebikom. Kubo Vojt v hobby kategórií obsadil 20 miesto a tesne za ním došiel do cieľa aj Maťo Krupa na 21 mieste. V Elitnej kategórií išli jazdci celkovo o jednu rýchlostnú skúšku naviac. Filip Sklenarik si vyjazdil medzi elitou krásne 7 miesto. V juniorskej kategórií sa darilo aj Adamovi Krmenskému, ktorý dojazdil na 9 mieste. Všetkým jazdcom gratulujeme. Posledné kolo v Endure sa bude konať v Starej Ľubovni v prvý októbrový víkend, čiže v dátume 4 – 6.10.2019. Tešíme sa na skvelé uzavretie prvej sezóny tohto typu pretekov na Slovensku. A možno bude aj nejaka tá afterka :) Bači.