SPEN 3 + MSR - Branisko 2019
16. 7. 2019 / Baci

Branisko….kopec ( srandy ) nad tunelom Branisko, ktorý bol svedkom dejiska už tretieho kola pretekov v Endure. Spoločným črtom bolo aj to, že Branisko hostilo zároveň tretie kolo , ale aj Majstrovstvá Slovenska v Endure. Na jazdcov čakalo 6 rýchlostných skúšok. Čo sa týka náročnosti trailov, radia sa skôr k tým viac technickejším. S celkovou dĺžkou 38 km a nastúpanými 1650-timi metrami sa tieto preteky radili k tým ťažším. Počet prihlásených jazdcov bol nižší, len 75 čo môže byť poznačené letnými prázdninami a dovolenkami, ale možno že aj náročnosťou celého okruhu pretekov. Na sobotňajšom tréningu sa počasie ešte držalo, slnko hrialo, ale nedeľa už bola o inom. Po prvej rýchlostnej skúške prišla poriadna búrka a ten kto na ňu nebol prichystaný poriadne tak zmokol ako ja a dopadol s akváriom v topánkach. :D No potom opäť vykukol oskar a počasie sa umúdrilo. Celkový limit na okruh bol stanovený na 6,5 hodiny. Niektorí hrotiči to dali aj za niečo vyše 5 hodín ! Klobúk dole pred chrtami. Vyhlásenie, depá, štart aj cieľ sa nachádzal v areáli Motorestu Branisko. Najlepšie sa darilo Radovi DoRadovi Matisovi, ktorý opäť vyhral kategóriu E-bike. Filip Sklenárik a Mário Jarina si vo svojich kategóriach vyjazdili krásne štvrté miesta, za čo im gratulujeme ! Všetkým našim jazdcom ďakujeme za krásne prežitý súťažný víkend ! Tí, ktorí ste vyznavačmi o troška extrémnejšej kategórie MTB, čiže zjazdu sa vidíme v dátume 19 – 21.7.2019 na ďalšom kole pretekov Slovenského pohára v zjazde na horských bicykloch v stredisku Košútka, kde sa budú konať taktiež aj Majstrovstvá Slovenska v zjazde na horských bicykloch. Všetci ste vítaní ! :) A ako vravím po každej návšteve Košútky….I LOVE Košútka !!! Biku zdar, užívajte leto a veľa jazdite ! Enjoy the Bači report.