SPDH 1 - Mráznica 2019
12. 6. 2019 / Baci

Zima konečne odišla, bikeri pomaly vyliezajú zo svojich upotených izieb a posilňovní, kde celú zimu pilovali kondíciu a rysovali svalovú hmotu. Keďže sneh po prvom kole nového seriálu Slovenského pohára v Endure, kde sme sa ho vo Veľkej Rači nabažili až neúmerne veľa, už našťastie na pár mesiacov ustúpil, mohli sme sa spokojne s úsmevom na tvárach vybrať na prvé kolo Slovenského pohára v zjazde na horských bicykloch do strediska na Východe Slovenska, konkrétne do Mráznice. Organizátorom pretekov sa zhostil náš tím, preto sme usilovne hľadali nové stopy tejto rýchlej trate ešte na jeseň pred napadnutím prvého snehu. Nakoniec sme zmenili 90 % trate. Respektíve sme ju natiahli viac technickejšie. Viacerí jazdci z toho ostali v šoku a hromžili , ale našli sa jazdci, ktorí s tohtoročnou skladbou trate nemali absolútny problém. Počasie sa začalo zahrávať s nami už v piatok, kde v dopoludňajších hodinách bolo slnečno a potom nastal mordor v podobe výdatného dažďa. Chlapci čo to stihli natrénovať ešte na suchom povrchu. Sobota sa niesla v podobnom duchu, akurát opačne. Ráno dážď potom to schlo a večer už to aj šlo. Trať svojou náročnosťou a počasím vytrápila doslova všetkých. Viac jazdcov skončilo mimo biku ako na ňom. Nedeľa – počasie konečne umúdrené. Trať mokrá, bahnistá a lepivá. Finálové traverzovanie na lúke sa zmenilo na motocross a udržanie sa hlavne v rozmedzí trate a čo najmenej vychádzaní mimo pásku. Našich chlapcov trať taktiež veľmi potrápila, kde Roman Žák do finálovej jazdy pre technické problémy nenastúpil.V Hobby kategórií obsadil Kubo Vojt 19. miesto. V Juniorskej časti sa darilo Samovi Nikolínymu, kde si obsadil pekné 7. miesto. Peťo Slivinský po páde bral až 22. pozíciu. Preteky to boli veru náročné. Aj z pohľadu trate aj z pohľadu počasia. Nevadí aj takéto víkendy patria k tomuto športu. Tešíme sa na druhé kolo, ktoré sa odjazdí 31.5 – 2.6.2019 v známom stredisku v Polomke. :) Hlavne JAZDIŤ JAZDIŤ JAZDIŤ ! Enjoy :)